Laptop do nauki – wybieramy najlepszy

Dzisiaj nie wyobrażamy sobie ucznia lub studenta, który nie ma komputera. Z uwagi na to, że bardzo często na lekcjach od dzieci wymaga się posiadania urządzenia mobilnego, tak samo zresztą, jak na zajęciach pozalekcyjnych, jasne staje się, że rodzice stoją przed wyborem odpowiedniego rozwiązania. Komputery stacjonarne dawno przestały być już must have. Teraz w większości kupuje się laptopy. Jak więc wybrać laptop dla dziecka?

Możliwości jest wiele i tak samo różne są ceny danych rozwiązań, więc nie dziwi fakt, że konieczne jest zastanowienie się przez dłuższą chwilę, jaki model będzie najlepszy.

Procesor i dysk twardy

Laptop do nauki nie musi być wcale jakimś bardzo rozbudowanym sprzętem. W tym przypadku zdecydowanie lepiej sprawdzają się proste konstrukcje, które mają co prawda mniej funkcji, ale są za to tańsze. Procesor może być z powodzeniem dwurdzeniowy, natomiast dysk twardy o pojemności do 300 GB. Dziecko nie przechowuje raczej dużej ilości plików i taka pojemność będzie dla niego wystarczająca.

Karta graficzna i karta audio

Jeżeli chodzi o kartę graficzną, to całkowicie wystarczy ta zintegrowana. Laptop do nauki musi być uniwersalny, ale zakładamy, że nie będzie on służył ani do gier, ani do jakichś skomplikowanych prac na grafice, dlatego też nie ma sensu dopłacać za kartę graficzną dedykowaną. Znacznie lepiej będzie wybrać grafikę zintegrowaną i mieć pewność, że cena laptopa nie będzie taka wysoka.

Ekran i zasilanie

To, jaki będzie ekran naszego komputera, determinuje, jak będzie nam się wygodnie z nim pracowało. Jasne jest, że w przypadku notebooków dla dzieci należy postawić na taki kompromis między dobrą jakości ekranu a stosunkowo niską ceną urządzenia. Z pewnością ekran powinien być wyposażony w matową powłokę, a co do innych parametrów, to są one podyktowane już tym, jaki mamy budżet na zakup takiego urządzenia. Im on większy, tym tak naprawdę lepiej.

Cena laptopa

Laptopy do 2000 zł z powodzeniem mogą służyć naszym dzieciom. Dzieciaki nie potrzebują jakichś bardzo zaawansowanych sprzętów, o nie wiadomo jakich możliwościach, dlatego nie ma sensu przepłacać. Tak naprawdę takiego najprostszego laptopa można kupić już za niewiele ponad 1000 zł i z pewnością też bardzo dobrze się sprawdzi. Na pewno nie ma sensu wybierać dla dziecka urządzenia, którego cena jest wyższa niż 3000 zł, bo dziecko i tak nie będzie w stanie wykorzystać możliwości takiego laptopa. Lepiej zdecydować się na ten tańszy a później ewentualnie kupić dziecku coś droższego i lepszego, gdy jego wymagania będą większe.

Dodaj komentarz