Wybieramy laptopa dla ucznia

Masz dziecko w wieku szkolnym i nie wiesz, jakiego laptopa dla niego wybrać? Pomożemy Ci podjąć słuszną decyzję. Tak naprawdę jest tylko kilka parametrów, na które musisz zwrócić uwagę. Reszta to takie dodatkowe kwestie, które nie są już tak bardzo istotne. Laptop dla ucznia musi się cechować przede wszystkim lekkością, niską ceną oraz uniwersalnością.

Waga laptopa dla ucznia

Dziecko, tym bardziej w pierwszych klasach szkoły podstawowej, nie będzie nosiło ze sobą ciężkiego notebooka. Zdecydowanie lepiej byłoby, gdyby taki laptop był zdecydowanie lżejszy. Niemniej jednak w tym przypadku zasadny byłby wybór wśród urządzeń bez napędu optycznego, bo takie są mniejsze i lżejsze. Jednakże z uwagi na to, że w większości przypadków uczniowi potrzebny jest jednak napęd optyczny, jasne staje się, że trzeba wybrać notebooka, który posiada taki napęd. Jeżeli laptop dla ucznia będzie miał 2 kg to już i tak będzie dobrze. Cięższego nie ma sensu kupować.

Cena laptopa dla ucznia

Jasne jest, że nie ma sensu kupować dziecku urządzenia za kilka tysięcy złotych, bo nie będzie ono w stanie wykorzystać jego potencjału, a my tylko niepotrzebnie stracimy pieniądze. Dlatego też tak ważne jest, żeby realnie określić budżet, jaki chcemy na taki zakup przeznaczyć. Idealnie byłoby, gdybyśmy się zmieścili w kwocie do 2000 zł. Laptopy do 2000 zł oferują szereg funkcji, które będą wystarczające dla ucznia.

Uniwersalność laptopa dla ucznia

Jeżeli wybierasz laptop dla ucznia, powinno Ci zależeć na tym, żeby było to urządzenie dość uniwersalne. Dzieje się tak dlatego, że dziecko powinno mieć możliwość wykonywania naprawdę różnych zadań. Zarówno pisania wypracowań, jak i tworzenia prezentacji w programach, które są do tego przeznaczone. Notebook powinien stanowić taki kompromis między dobrej jakości ekranem a w miarę solidnymi podzespołami. Chodzi o to, by korzystanie z niego było dla dziecka możliwie komfortowe i jednocześnie, żeby notebook był stosunkowo prosty w obsłudze.

Przed dokonaniem wyboru najlepiej byłoby zapytać o zdanie sprzedawcę. Dowiedzieć się, jakie urządzenia są najczęściej kupowane przez rodziców i jaki laptop oferowany jest w wystarczająco okazyjnej cenie.

Zawsze lepiej jest kupić nieco lepsze urządzenie, bo jeżeli uczeń będzie o nie dbał, to posłuży mu ono przez wiele lat, a co za tym idzie, nasze wydatki na wyposażenie dziecka do szkoły będą po prostu mniejsze. Dobry notebook dla ucznia powinien mieć matową matrycę i dość dobrą jakość ekranu tak, by dziecko nie męczyło wzroku, a już nie daj Boże, żeby sobie go nie uszkodziło.

Dodaj komentarz