Życie bez laptopa – czy to w ogóle jest jeszcze możliwe?

Kiedyś ludzie żyli bez prądu. I dawali radę. Dla współczesnego człowieka kilkugodzinny brak w dostawie prądu to już niemalże powód do paniki. Podobnie wielu współczesnych zareagowałoby, gdyby odebrano im możliwość korzystania z komputerów.

Dzisiaj laptop 10 cali i większy stanowi podstawowy sprzęt w większości domów. Co by się stało, gdyby te urządzenia nagle przestały istnieć? Czy funkcjonowanie bez laptopa byłoby dzisiaj w ogóle możliwe?

Jak laptopy ułatwiają życie?

Dla wielu ludzi brak laptopów byłby ogromnym utrudnieniem. Głównie dlatego, że wiele osób wykorzystuje laptopy Intel Core i3 do pracy. Dzięki nim pozyskują zlecenia, wykonują swoje zawodowe obowiązki. Dla wielu osób laptop jest urządzeniem, z którym z racji zawodowych obowiązków nie rozstają się przez większość dnia.

Poza tym brak dostępu do komputerów zdecydowanie utrudniłby codzienne funkcjonowanie wielu gospodarstw domowych. To przecież dzięki laptopom i dostępowi do bankowości internetowej, bez nadmiernych komplikacji można opłacać rachunki. Bez względu na to, jaki laptop się posiada, ma się możliwość kupowania w sieci i kontaktowania się z bliskimi. To laptopy pozwalają rezerwować terminy w nowoczesnych przychodniach lekarskich, rezerwować pokoje hotelowe czy wizyty u kosmetyczki.

Laptopy niezwykle pasują do trybu życia współczesnego człowieka. Umożliwiają mu wykonywanie wielu czynności, niezależnie od tego, gdzie się on znajduje. Te mobilne urządzenia w dużym stopniu ułatwiają mu codzienne funkcjonowanie. A poza tym są doskonałym źródłem rozrywki. Już nawet najtańsze laptopy i dostęp do sieci umożliwiają oglądanie ciekawych filmów. Mogą być wykorzystywane do słuchania muzyki. Laptopy zabawką dla dzieci, które za ich pomocą grają w gry online, słuchają bajek, czy oglądają kreskówki.

Dzięki laptopom współczesny człowiek oszczędza masę czasu. Opłacając rachunki za pośrednictwem konta internetowego, robiąc zakupy w sklepach internetowych czy sprawdzając repertuar miejscowego kina w sieci, nie traci on czasu na dojazdy w określone miejsca. Tym samym oszczędza też pieniądze, bo nie korzysta z samochodu czy komunikacji miejskiej.

Złe strony korzystania z laptopów

Korzystanie z laptopów może mieć i złe strony. Do takich na pewno trzeba zaliczyć następujące fakty:

  • Spędzanie dużej ilości czasu przed komputerem może mieć wpływ na relacje z innymi ludźmi. W wielu przypadkach laptopy mogą doprowadzać do rozluźniania się więzi emocjonalnych. Ludzie wolą towarzystwo laptopa i wirtualnego świata niż kontakt z realnymi osobami.

  • Wielogodzinne ślęczenie przed laptopem może mieć niekorzystny wpływ na stan oczu.

  • Nadmierne korzystanie z komputera może doprowadzić do uzależnienia.

Dodaj komentarz